10 november 2011 Kevin Kosterman
Een vreemde uitdrukking is young professional eigenlijk. Want een goede Nederlandse term hebben we er niet voor, dus doen we het maar met deze uiteindelijk vage Engelse uitdrukking. Volgens marketeers, weer zo’n mooie term, is de young professional in elk geval iemand die weet wat hij wil, hoogopgeleid en gespecialiseerd en iemand die veel verdient en altijd een pak aan heeft.
Of heb jij wel eens een reclamespotje van een bank gezien die de ‘young professional’ aansprak en dat je vervolgens allemaal jonge laboranten in labjassen met pipet in de hand van het lab richting een bankfiliaal ziet dansen? Kennelijk weet niemand precies wie met deze term wordt bedoeld of aangeduid.
De meest gebruikte definitie is iemand die tussen de 4 en 10 jaar geleden is afgestudeerd en nu met enkele jaren werkervaring helemaal ‘hot’ is op de arbeidsmarkt. Ondertussen vraagt deze groep mensen zich momenteel vooral af of ze nog wel zo snel een goede baan op niveau kunnen vinden. Universiteiten bezuinigen en laboratoria worden gesloten.
De werkgevers die nog wel banen in de aanbieding hebben, googelen vervolgens een naam en laten ideale kandidaten links liggen, omdat naamgenoten er vreemde hobby’s op nahouden. Zo heeft een naamsgenoot van mij schijnbaar een bijzondere liefde voor geweren en tanks. En dat is iets wat vast niet iedere werkgever zal aanspreken, dan zou een foto van mij al dansend in een labjas richting de bank nog beter zijn.
Als je dan al wordt uitgenodigd voor een gesprek, komt de Google-informatie alsnog op tafel. Zo kreeg ik ooit de vraag hoe lang ik al in een bandje zit. Tja, dacht ik toen, had diegene tegenover me net iets grondiger gezocht, dan had hij kunnen zien dat die basbespelende Kevin in Wisconsin woont en dat die reiskostenvergoeding wel erg hoog zou worden. Allemaal dus niet zo professioneel in die tijd van young professionals.
C2W is een uitgave van Beta Publishers.
© 2012 www.c2w.nl - alle rechten voorbehouden.