Megafusie in lifescience-gereedschap
1 maart 2010 Arjen Dijkgraaf 0 reacties 131x gelezen
Het Duitse farma- en chemieconcern Merck KGaA heeft een vrienschappelijk bod gedaan op Millipore, een grote Amerikaanse leverancier van lifescience-laboratoriumgerief. Per aandeel biedt Merck 107 dollar in contanten, waarmee het totale bod neerkomt op 7,2 miljard dollar (5,3 miljard euro).

Merck wil Millipore integreren met de eigen chemicaliëndivisie, die onder meer materialen voor lcd-schermen maakt. Gerekend wordt op een synergievoordeel van 100 miljoen euro per jaar, onder meer door het hoofdkantoor van de Amerikaanse Merck-tak EMD onder te brengen binnen dat van Millipore.
Millipore begon ooit als filterproducent (vandaar de naam) maar heeft de activiteiten sindsdien sterk uitgebreid. Momenteel werken er meer dan 6.000 mensen, die vorig jaar een omzet van 2,9 miljard dollar genereerden.
bron: Merck KGaA, De Telegraaf
Commissarissen: Organon mág (nog) niet dicht
Kamer: gebruik Octrooiwet tegen MSD
Politici: nu Organon, straks de hele kenniseconomie
Organon wordt politieke kwestie
Nederlandse chemie kraakt Braziliaanse bagasse
Therapeutisch muizenhok
Doek valt voor Organon-R&D
Groei Duitse chemie vertraagd
C2W is een uitgave van Beta Publishers.
© 2010 www.c2w.nl - alle rechten voorbehouden.