[ Plastic antilichamen ]

Nanodeeltjes halen bijengif uit bloedstroom

22 juni 2010 Arjen Dijkgraaf 0 reacties 155x gelezen

Voor het eerst zijn kunststof afgietsels van antistoffen met succes toegepast in proefdieren. Onderzoekers van de Unversity of California (Irvine) wisten er muizen mee te redden van een wisse dood door een overdosis van het bijengif melittine, zo meldden ze onlangs in JACS.

Eerder had organicus Kenneth Shea al laten zien dat de afgietsels melittine konden onderscheppen in een reageerbuisje. Dat het ook goed gaat in de bloedstroom van een muis, waar ook alle mogelijke andere eiwitten en deeltjes aanwezig zijn, is nieuw.

 

De nanodeeltjes ontstaan door een uitgekiende combinatie van monomeren te laten polymeriseren rond melittinemoleculen. Na uitharding van het polymeer verwijder je de melittine, zodat holtes overblijven waarin ándere melittinemoleculen naadloos passen.

 

In een muis, die kort daarvoor een melittine-injectie heeft gehad,  blijken deze nanodeeltjes inderdaad in staat om het eiwit letterlijk uit de circulatie te halen voordat het schade kan aanrichten.

 

bron: UC Irvine

Reageren

Plaats uw reactie op dit bericht.
Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















 

C2W is een uitgave van Beta Publishers.
© 2012 www.c2w.nl - alle rechten voorbehouden.