[ Suiker smoort immuunsysteem ]

Logisch verband vermoed tussen diabetes en infecties

24 augustus 2010 Arjen Dijkgraaf 1 reactie 768x gelezen

Een te hoge bloedsuikerspiegel leidt het immuunsysteem af van de suikers op het oppervlak van bacteriën en schimmels. Vandaar dat diabetici zo’n grote kans lopen op infecties, stellen Britse onderzoekers in het tijdschrift Immunobiology.

C-type lectine.

C-type lectine.

Het zou het zoveelste goede argument zijn om de hoeveelheid glucose in het bloed zo constant mogelijk te houden, iets wat diabetici natuurlijk allang wisten.

 

Daniel Mitchell (University of Warwick) en collega’s realiseerden zich dat het immuunsysteem voor een groot deel is gebaseerd op bepaalde receptoreiwitten, met name C-type lectines. Die herkennen specifieke oligosacchariden die niet in de mens thuishoren maar wél op bepaalde indringers zitten.

 

Die oligosacchariden zijn rijk aan mannose en fucose, twee suikers die qua structuur sterk op glucose lijken. Het ligt dus voor de hand dat glucose net zo gemakkelijk door die receptoren wordt gebonden, dat dat bij een normale bloedsuikerwaarde geen probleem is (anders was de mensheid allang uitgestorven!) maar dat je bij een overschot aan glucose mag verwachten dat er een paar natuurlijke evenwichten verstoord raken.

 

De onderzoekers hebben het in vitro uitgeprobeerd en concluderen nu dat het inderdaad zo werkt.

 

Ze wijzen er op dat vergelijkbare lectines ook voorkomen in bloedplasma, bloedcellen en de endotheelcellen die de bloedvaten bekleden. Als die zich óók zo gemakkelijk door een overmaat glucose laten afleiden, dan zou dat (deels) kunnen verklaren waarom diabetici extra gevoelig zijn voor hart- en vaatziekten en nierproblemen.

 

bron: University of Warwick



Reacties

Reacties

ugg boots clearance 17/11/2011 02:31

such a cheap ugg boots for sale mother ugg boots uk wrote ugg boots sale to uggs outlet online his ugg boots outlet sons words: ugg clearance

ugg uk uggs ugg boots uk

cheap ugg boots ugg australia can complete ugg boots sale uk ugg australia your dreams, ugg uk but you must not forget... ugg australia

Reageren

Plaats uw reactie op dit bericht.
Invoer verplicht
Invoer verplicht
Invoer verplicht

 

 
















 

C2W is een uitgave van Beta Publishers.
© 2012 www.c2w.nl - alle rechten voorbehouden.